Ruchadze Band Amsterdam Beyond

Kdy:
9. 11. 2023 @ 20:00 – 23:00 Europe/Prague Časové pásmo
2023-11-09T20:00:00+01:00
2023-11-09T23:00:00+01:00

Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let pod jménem „Ruchadze Band“ vystupovala na strahovských kolejích v klubu č.1 (tehdy nejzápadněji orientovaný pražský klub) kapela, která měla velký úspěch s interpretací soulové a bluesové klasiky.
Protagonista skupiny Konstantin Ruchadze emigroval přes Rakousko (kde hrál s Peterem Wolfem – pianistou skupiny Franka Zappy a v dnešní době slavným hudebním producentem v USA) a Španělsko (kde byl vítaným hudebním hostem v domě Salvádora Dalího) do Holandska. V Amsterdamu žije dodnes.
V Holandsku kromě svých úspěšných projektů se skupinami Goblet a Hot Bolshevik (funk,rhythm & blues, fusion, jazz) účinkoval jako zpěvák, aranger, skladatel, kytarista a baskytarista se špičkovými hudebníky západní scény jako: Jan Akkerman (legendární kytarista skupiny Focus, jenž v roce 1973 byl v anketě anglického časopisu Melody Maker zvolen nejlepším světovým kytaristou) a Candy Dulfer (světoznámá saxofonistka, která se proslavila jako Princův „sideman“).
Po pádu berlínské zdi Konstantin Ruchadze přijel na první návštěvu do Prahy a po setkání s ostatními členy původního Ruchadze Bandu vznikla myšlenka vrátit se ke společným kořenům. První koncerty a velmi příznivé ohlasy posluchačů na hudbu, která zasahuje svou dravostí a výraznouspontanitou, kombinovanou s hudební zralostí muzikantů, se staly motivací pro členy skupiny pokračovat dál ve zvoleném směru.Momentálně má skupina za sebou období personálních změn, jež vyústily v integraci mladých, hudebně výjimečných talentů a tato nová fáze ve vývoji skupiny si vyžádala uzavření minulosti, asociované se jménem Ruchadze Band.
Na základě toho, že s kapelou často hostují špičkoví holandští hudebníci (Léon Kemper, Maarten Helsloot, Martin Verdonk, Paul van der Feen) vzniká nové jméno „Ruchadzeband-Amsterdam Beyond“ , které reprezentuje Konstantinovu skladatelskou a aranžérskou kreativitu, inspirovanou unikátní atmosférou nejsvobodnějšího a nejkosmopolitnějšího města na světe – Amsterdamu. Amsterdam Beyond je ojedinělá skupina, která svým pojetím kreativity čerpá přímo ze studny aktuálního světového hudebního vývoje. Kromě vlastních skladeb má na programu vlastní úpravy bluesové, rhythm & bluesové a soulové klasiky, v nichž hlavní inspirací zůstávají James Brown, B.B. King, Stevie Wonder, Beatles atd.